Arnoldas Deltuva

Kategorijos: Mokslų daktarai

Fizikas, gamtos mokslų daktaras

Gimė 1976 m. Papilvio kaime, Prienų rajone, pedagogų Janinos ir Arūno Deltuvų  šeimoje. Mokslą pradėjo Jūrės  pradinėje mokykloje. (Jūrė – miestelis prie geležinkelio stoties). Baigęs tris klases toliau mokėsi Kazlų Rūdos vidurinėje mokykloje, kurioje dirbo  tėvai. Dar besimokydamas mokykloje  pasižymėjo neeiliniais gabumais fizikos ir matematikos srityse, todėl dalyvaudavo respublikinėse fizikų olimpiadose ir visuomet būdavo  pirmaujančiųjų gretose .

1994 m. gavęs brandos atestatą iš karto įstojo į Vilniaus universitetą. 2000 metais gavo teorinės fizikos magistro laipsnį.

2003 m Hanoverio (Vokietija)  universiteto  Teorinės Fizikos  institute apgynė gamtos mokslų daktaro disertaciją.

Nuo 2004 m. iki 2014 m. dirbo Lisabonos (Portugalija)  universiteto Branduolinės fizikos centre. 

2014 m. grįžo į Vilniaus universitetą ir pradėjo dirbti Teorinės fizikos ir Astronomijos instituto vyriausiuoju mokslo darbuotoju kartu dirbdamas  ir Branduolio teorijos skyriaus vedėju.

2017- 2019 metams gavo prestižinę  Alexander  von  Humbolt fondo stipendiją 18 mėn. stažuotei Ruhr  universitete  Bochume  (Vokietija).

Už nuopelnus fizikos mokslams 2018 m. gavo Lietuvos mokslo premiją už darbų ciklą „Reakcijų kvantinėse trijų ir keturių dalelių sistemose teorija: nuo šaltųjų  atomų ir didelės energijos branduolių“.

Jo dėdė Sigitas Ališauskas (mamos brolis)  taip pat buvo aukšto lygio mokslininkas – fizikas,          1981 m. Jungtiniame Branduolinių tyrimų institute Dubnoje  (Rusija)  apgynė habilituoto daktaro disertaciją. (Beje Arnoldo mama taip pat baigusi studijas Vilniaus universiteto  matematikos fakultete)     

Nuolat dalyvauja savo srities tarptautinėse konferencijose. Gyvena Vilniuje, bet dažnai lankosi tėviškėje Papilvio kaime