Vargonininkas, pedagogas, Skriaudžių „Kanklių“ ansamblio įkūrėjas
Gimė 1860 m liepos 16 d. Katilių kaime, Šakių apskrityje Jokūbo Vaitiekaus ir Barboros Banzaitės – Vaitiekienės septynių vaikų šeimoje. Tėvai buvo praprusę ūkininkai, todėl dažnai pas juos atveždavo krikštyti savo vaikus. Dėl šios priežasties kaimynai ir davė pravardę „Puskunigis“. Todėl vėliau visa šeima ir tapo Puskunigiais
Pirmuoju Prano mokytoju tapo kanklininkas Simonas Kalvaitis.
Mokėsi Veiverių mokytojų seminarijoje, bet nebaigė, Varšuvoje išsimokė vargonininkauti ir su šiuo amatu dirbo įvairiose parapijose ne tik Lietuvoje, bet ir Suvalkų krašte.
1903 m susituokė su Marija Urbonavičiūte iš Olšankos kaimo Ščebros parapijos, Suvalkų gubernijos, kur tuomet Pranas Puskunigis vargonininkavo.
1904 m. išvyko į Ameriką, tačiau ilgai neužsibuvo. Po metų grįžo ir apsigyveno Marijampolėje, dirbo pedagoginį darbą Žiburio gimnazijoje.
1906 metais atsikėlė į Skriaudžius. Vargoninkaudamas sukūrė (dabar jau garsų) Kanklių ansamblį, rašė jam daineles, retkarčiais su visu ansambliu išvažiuodamas į kitus miestus. Pasiekdavo ne tik Kauną, bet ir Vilnių. Vadovaudamas S. Banaičio spaustuvės ansambliui, 1916 metais koncertavo Karaliaučiuje. Iš Skriaudžių išvažiuodavo groti vargonais ir Plutiškių parapijoje. 1920 metais vadovavimą ansambliui perdavė gabiam kanklininkui Antanui Degučiui.
1923 m apsigyveno Kaune, kur vėliau buvo įsteigta kanklių muzikos mokykla. Čia jis dirbo mokytoju. 1932 m. jau gaudamas pensiją grįžo į Skriaudžius. Čia jis pakankliuodavo savo malonumui, rašė dainas, kūrė muziką, ir šiais metais išleido „Kanklių muzikos vadovėlį“.
Jis yra įtrauktas į „100 iškiliausių Prienų krašto asmenybių“ sąrašą.
Mirė 1946 m. lapkričio 27 d.
Žmona išpildė jo paskutinį norą – į karstą įdėjo jo paties darbo kankles.
Palaidotas Skriaudžiuose
Parengė Pijus Brazauskas
Redaguota 2023 m. kovas